بیمارستان شهید رجایی کرج (انجام تست ها و درمان بیماری های قلبی)

مرکز آموزشی و درمانی شهید رجایی کرج در سال ۱۳۴۵ تاسیس شد. بیمارستان شهید رجایی کرج یک مرکز دولتی است و هم اکنون دارای ۲۵۸ تخت فعال است. همچنین بیمارستان دارای بخش جراحی با ۲ اتاق عمل، بخش آنژیوگرافی با یک تخت آنژیو است. بخش قلب و عروق بیمارستان شهید رجایی کرج بسیار فعال بوده و امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای تشخیص و درمان انواع بیماری­های قلبی را دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های 02632216426 09399450250 تماس بگیرید.

 

بیمارستان شهید رجایی کرج

 کلینیک قلب و عروق بیمارستان شهید رجایی کرج 


این بخش در طبقه همکف ساختمان رازی قرار دارد. دارای ۷ اتاق است که ۳ اتاق برای ویزیت و اکوی بیماران قلبی، یک اتاق نوار قلب، یک اتاق تست ورزش، یک اتاق آندوسکوپی و یک اتاق برای ریکاوری است. نوبت­دهی به صورت تلفنی است و در صورت نیاز و صلاحدید پزشک تست نوار قلب، اکوی قلب و برای درمان، جراحی قلب انجام می­شود.

زیر مجموعه ­های بخش قلب بیمارستان شهید رجایی کرج 


آنژیوگرافی و الکتروفیزیولوژی

آنژیوگرافی مرکز قلب رجایی کرج دارای ۲ اتاق فعال است. ریکاوری با ۴ تخت مجهز به مانیتورینگ از قسمت­های مهم بخش است. در این بخش  epsو پیس میکر هم انجام می­شود. بخش آنژیوگرافی بیمارستان شهید رجایی کرج با متوسط ۵۰۰ تا ۶۰۰ بیمار در ماه جزو بخش­های بسیار فعال می باشد.

اکوکاردیوگرافی(اکوی قلب)

اکوکاردیوگرافی با استفاده از امواج ماوراء صوت به بررسی کارکرد قلب می‌پردازد. با اکوی قلب به سایر حفره­ های قلب، ناهنجاری­های مادرزادی قلب ، میزان انقباض و بیماری­های دریچه­ای قلب پی می‌بریم.

روش انجام اکوکاردیوگرافی

در این تست که نیاز به آمادگی قبلی ندارد بیمار به پهلوی چپ خوابیده و پزشک با حرکت پروب روی سینه، از نماهای مختلف از قلب تصویربرداری می­کند. نتیجه تست وجود یا عدم وجود ناهنجاری­های قلبی را نشان می­دهد.

تست ورزش 

تست ورزشی آزمونی است که گرفتگی­ها و تنگی‌های عروق قلبی نشان می­دهد و پزشک را در تصمیم‌گیری برای انجام دادن یا ندادن تست­های بعدی (مانند آنژیوگرافی) راهنمایی می­کند. کارکرد قلب افرادی که دچار سکته قلبی شده­اند نیز با این روش ارزیابی می­شود.

روش انجام تست ورزش در مرکز قلب رجایی کرج

ابتدا نبض، فشارخون و نوار قلب ثبت شده و سپس در مراحل بعدی تست بطور مکرر اندازه‌گیری می‌شوند با استفاده از بررسی فعالیت قلب بیمار در طی فعالیت بدنی با تردمیل یا دوچرخه سلامت قلب بیمار سنجیده می­شود. هر ۳ دقیقه شیب نوار در حد ۲ درصد و سرعت حرکت آن حدود ۱.۲ کیلومتر در ساعت افزایش خواهد یافت. در تست ورزش علائم حیاتی و نوار قلب بیمار در حالت­های مختلف کنترل می‌شود.

تست نوار قلب

 نوار قلب یکی از ایمن­ترین اقداماتی است که اطلاعاتی ارزشمند در مورد قلب به پزشک می‌دهد. نوار قلب در بررسی دردهای قلب و سکته‌های قلبی بسیار موثر است. قبل از انجام نوار قلب بیمار بهتر است به دور از استرس باشد و وعده غذایی سنگین نخورده باشد. اتاق گرفتن نوار قلب باید گرم باشد تا بیمار دچار لرزش بدن نشود. زیرا لرزش بدن بر نوار قلب تاثیر منفی می‌گذارد. موهای بلند سینه نیز باید قبل از این تست از بین برده شوند تا در روند انجام تست اختلال ایجاد نکند.

بیمه ­های طرف قرار داد بیمارستان رجایی کرج 


بیمارستان شهید رجایی کرج یک بیمارستان دولتی است و با بیمه­ های زیر قرارداد دارد:

تامین اجتماعی
بیمه سلامت (بیمه سلامت همگانی، خدمات درمانی کارمندی، ایرانیان، سایر اقشار، روستایی)
خدمات درمانی نیروهای مسلح
کمیته امداد امام خمینی
نیروی انتظامی
سازمان زندانها

راه ارتباطی با بیمارستان رجایی کرج


آدرس: کرج، حصارک، خیابان شهید رجایی

نوبت دهی: بصورت تلفنی است.

شماره تماس بیمارستان: ۳۴۵۵۲۰۰۱- ۰۲۶

شماره داخلی بخش قلب و عروق: ۴۰۵

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonنوبت دهی