بهترین جراح قلب در کرج برای درمان بیماری‌های قلبی عروقی

جراح قلب جهت ترمیم آسیب‌دیدگی ناشی از بیماری‌ها یا عارضه‌های دستگاه قلبی- عروقی، بر روی قلب و رگ‌های خونی عمل جراحی انجام می‌دهد. تشخیص بیماری‌های قلبی توسط متخصص قلب و عروق انجام می‌شود. در صورت نیاز به انجام جراحی، بیمار توسط متخصص به جراح قلب معرفی می‌شود. حتی پس از پایان جراحی قلب، بیمار تحت مراقبت متخصص قلب و عروق قرار می‌گیرد.

جراح قلب از انواع مختلف روش‌های جراحی استفاده می‌کند. این روش‌ها شامل ‌ترمیم و تعویض دریچه‌های قلب، ترمیم نقص قلبی، بای‌پس سرخرگ کرونری، ترمیم آنوریسم، باز کردن مجدد عروق با لیزر و پیوند قلب می‌باشند. جراح قلب همچنین بر روی رگ‌های خونی بدن مانند آئورت عمل جراحی انجام می‌دهد. امروزه در جراحی قلب امکان دارد از دستگاه کمکی بطن قلب استفاده شود. این دستگاه جهت پمپاژ خون در سراسر بدن به قلب کمک می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های 02632216426 09399450250 تماس بگیرید.

چه بیماری‌های قلبی توسط جراح قلب درمان می‌شوند؟


چه بیماری‌های قلبی توسط جراح قلب درمان می‌شوند؟

بهترین جراح قلب در کرج در درمان بیماری‌های زیر به بیمار کمک می‌کند:

بیماری سرخرگ کرونری

این عارضه زمانی ایجاد می‌شود که قلب در اثر آترواسکلروزیس (تصلب شرایین) دچار آسیب‌دیدگی شود. در این حالت، سرخرگ کرونری قادر به انتقال مواد مغذی به قلب نمی‌باشد. بیماری‌های قلبی از مهم‌ترین عوامل مرگ و میر در جهان محسوب می‌شوند. در برخی از کشورها از هر ۴ مورد مرگ، ۱ مورد ناشی از بیماری‌های قلبی است.

بیماری دریچه قلبی

بیماری دریچه قلبی باعث آسیب‌دیدگی دریچه‌های قلب شده و در نهایت سبب نارسایی قلبی می‌شود. در اثر آسیب‌دیدگی دریچه آئورت، احتمال بروز بیماری آنوریسم آئورت، تغییر در فشار خون و سکته مغزی افزایش پیدا می‌کند. آسیب‌دیدگی دریچه میترال، سبب بزرگ شدن قلب و نارسایی قلبی می‌شود. در صورت عدم درمان به موقع بیماری‌های مرتبط با دریچه‌های قلب، ممکن است به پیوند قلب نیاز باشد.

سرطان ریه 

سرطان ریه دومین سرطان شایع در زنان و مردان محسوب می‌شود. زمانی که سرطان در برونش اصلی متمرکز باشد بر اساس روش‌های درمانی فعلی، کل ریه برداشته می‌شود.

نقص دیواره بین دهلیزی 

نقص دیواره بین دهلیزی زمانی ایجاد می‌شود که یک سوراخ در دیواره‌های قلب (در قسمت حفره‌های فوقانی قلب) وجود داشته باشد. این عارضه معمولاً بوسیله جراحی کم‌تهاجمی درمان می‌شود.

نقص دیواره بین بطنی

این عارضه سبب آسیب‌دیدگی دیواره بین بطنی قلب (معمولاً در حفره‌های پایینی قلب) می‌شود. نقص دیواره بین بطنی بوسیله جراحی درمان می‌شود ولی امکان دارد تشخیص این عارضه دشوار باشد.

تترالوژی فالوت 

تترالوژی فالوت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مادرزادی قلبی است و درمان آن تنها بوسیله جراحی امکان‌پذیر است.

سرطان مری

سرطان مری یکی از نادرترین انواع سرطان است. با این حال حدود ۱۷۰۰۰ نفر در سال در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

انواع عمل‌های قلب توسط جراح قلب


انواع عمل‌های قلب توسط جراح قلب

عمل‌های جراحی قلب دارای انواع مختلفی است که توسط بهترین جراح قلب در کرج انجام می‌شود و شامل موارد زیر می‌باشند:

جراحی بای‌پس سرخرگ کرونر 

در روش جراحی بای‌پس سرخرگ کرونر، یک سرخرگ یا سیاهرگ سالم از قسمت دیگر بدن جهت تأمین خون عضله قلب، در قسمت بعد از ناحیه مسدود شده به سرخرگ کرونری پیوند زده می‌شود. سرخرگ یا سیاهرگ پیوندی از بخش مسدود شده سرخرگ کرونری عبور کرده و مسیر جدیدی جهت جریان خون به عضله قلب ایجاد می‌کند. معمولاً این روش برای بیش از یک سرخرگ کرونری در طول یک جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترمیم یا تعویض دریچه قلب 

در این روش جراح دریچه قلب را ترمیم کرده و یا آن را با دریچه مصنوعی و یا دریچه بیولوژیکی ساخته شده از بافت قلب انسان یا گاو تعویض می‌کند. در یک روش درمانی، یک کاتتر وارد یک رگ بزرگ خونی شده و به قلب هدایت می‌شود. سپس یک بالن کوچک در نوک کاتتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. باد شدن بالن و سپس تخلیه آن سبب گشاده شدن دریچه تنگ می‌شود.

استفاده از ضربان‌ساز قلب و یا کاردیوورتر – دفیبریلاتور قابل کاشت 

معمولاً مصرف دارو اولین گزینه درمانی آریتمی (تپش نامنظم و غیر طبیعی قلب) محسوب می‌شود. در صورت عدم تأثیر دارو، امکان دارد بهترین جراح قلب در کرج از ضربان‌ساز قلب زیر پوست قفسه سینه یا شکم استفاده کند. ضربان‌ساز با سیم به حفره‌های قلب متصل می‌شود. این وسیله از پالس‌های الکتریکی جهت کنترل ضربان قلب استفاده می‌کند. عملکرد کاردیوورتر – دفیبریلاتور قابل کاشت مشابه ضربان‌ساز می‌باشد، ولی از ارسال شوک الکتریکی جهت بازیابی ضربان طبیعی قلب استفاده می‌کند.

عمل جراحی ماز 

در این روش، جراح الگویی از بافت اسکار درون حفره‌های فوقانی قلب ایجاد کرده تا سیگنال‌های الکتریکی در امتداد یک مسیر کنترل‌شده به حفره‌های پایینی قلب هدایت شوند. این روش سیگنال‌های الکتریکی که باعث فیبریلاسیون دهلیزی می‌شوند را مسدود می‌کند.

ترمیم آنوریسم

در روش ‌ترمیم آنوریسم، بخش ضعیف سرخرگ یا دیواره قلب با یک پچ یا گرافت جهت ترمیم برآمدگی در سرخرگ یا دیواره عضله قلب جایگزین می‌شود.

پیوند قلب 

در این روش قلب بیمار بیرون آورده شده و با یک قلب سالم از شخص اهداکننده جایگزین می‌شود.

استفاده از دستگاه کمکی بطن قلب یا قلب مصنوعی 

دستگاه کمکی بطن قلب، یک پمپ مکانیکی است که به بهبود عملکرد قلب و جریان خون کمک می‌کند. قلب مصنوعی به منظور جایگزین کردن دو حفره پایینی قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جراحی ساختاری قلب با استفاده از ‌کاتتر 

علاوه بر روش‌های فوق جهت عمل جراحی قلب، امکان دارد روش کم‌تهاجمی جراحی ساختاری قلب با استفاده از ‌کاتتر به عنوان جایگزینی برای عمل جراحی قلب باز توسط بهترین جراح قلب در کرج به کار برده شود. در این روش یک لوله بلند، باریک و انعطاف‌پذیر به نام کاتتر از راه رگ‌های خونی وارد قلب می‌شود. دسترسی به این رگ‌های خونی از طریق کشاله ران، ران، شکم، قفسه سینه، گردن یا استخوان ترقوه انجام می‌شود. ایجاد یک برش کوچک در این روش الزامی می‌باشد. این روش عمل جراحی شامل استفاده از کاشت دریچه آئورت با کاتتر به منظور جایگزینی دریچه آئورت معیوب با دریچه گرفته شده از بافت حیوانی، استفاده از میتراکلیپ (MitraClip) برای ناهنجاری‌های دریچه میترال و استفاده از واچمن (Watchman) برای بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی غیر دریچه‌ای می‌باشد.

در چه مواقعی جراحی قلب لازم نیست؟ 


در چه مواقعی جراحی قلب لازم نیست؟

جهت درمان بیماری‌های قلبی همیشه به جراحی نیازی نمی‌باشد. در برخی از مواقع درمان مشکلات قلبی با تغییر در نحوه زندگی، مصرف دارو یا روش‌های غیر جراحی انجام می‌شود. برای مثال در روش ابلیشن با کاتتر، از انرژی جهت ایجاد اسکارهای کوچک در بافت قلب جهت جلوگیری از حرکت سیگنال‌های الکتریکی غیرطبیعی در قلب استفاده می‌شود. با این وجود معمولاً برای رفع عارضه‌هایی مانند نارسایی قلبی، تجمع پلاک (که به صورت جزئی یا کلی سبب انسداد جریان خون در سرخرگ کرونری می‌شود)، دریچه‌های معیوب قلبی، گشاد شدن رگ‌های خونی اصلی (مانند آئورت) و ضربان غیر طبیعی قلب بایستی از جراحی استفاده شود.

در صورت داشتن هر گونه علائم قلبی جدی می‌توانید از بهترین جراح قلب در کرج مشاوره و راهنمایی دریافت کنید. متخصصین قلب شما را نسبت به روش‌های درمانی لازم و یا هر گونه اقدامات پیشگیرانه مطلع می‌سازند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonنوبت دهی