بهترین متخصص قلب و عروق در تهران و کرج

هنگامی که مراجعه به متخصص قلب ضرورت می‌یابد، باید دقت کرد که متخصصی مجرب در زمینه بیماری خاص بروز یافته را انتخاب نمود و پزشکی متناسب با روحیات فردی را یافت که بتوان به راحتی با ایشان ارتباط برقرار نمود. گام نخست برای ارتقا سلامت قلب و بهبود مناسبات بین پزشک و بیمار انتخابی آگاهانه است.
۱ - در نظر گرفتن پیشنهاد پزشک عمومی
ممکن است در منطقه محل سکونت خود صدها متخصص قلب مشغول به کار باشند و دامنه انتخاب گسترده‌ای داشته باشید. پزشک خانوادگی معتمد و آشنا با خلق و خو و سابقه پزشکی‌تان در شرایط غیراورژانسی بهترین مشاوری است که می‌توانید از ایشان کمک بخواهید. بدون شک پزشک داخلی معالج‌تان با متخصصان قلب بسیاری در ارتباط است و به ویژه در شهرهای کوچک اطلاعات کاملی در زمینه تخصص و مهارت‌های پزشکان مختلف دارند و می‌توانند شما را به متخصص مناسب معرفی کنند.
۲ - بررسی صلاحیت متخصص قلب

اطمینان حاصل کنید که متخصص قلب انتخابی‌تان دارای بورد تخصصی است و اعتبار و سابقه مناسبی دارد. همواره به پزشکان خوش‌نام و مطرح مراجعه کنید.

پزشک منتخب شما باید دارای بورد تخصصی باشد و در این مورد خاص باید علاوه بر داشتن تخصص قلب آزمون‌های دشواری را نیز پشت سر گذاشته باشد.
اینترنت ابزاری قدرتمند برای دستیابی به اطلاعات در مورد پزشکان است. سایت‌های مفید اینترنتی تخصص‌های پزشکان، بیمارستان محل طبابت ایشان و همچنین عوارض بیمارستانی و میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری‌های معین و پس از انجام عمل قلب باز در آنجا ذکر می‌کنند. به علاوه می‌توانید پزشکانی را که در بیمارستان‌های تحت پوشش بیمه مشغول هستند نیز جستجو کنید.
۳ - در صورت امکان به متخصص قلب نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید.
همیشه لازم نیست راهی طولانی را طی کنید تا به بیمارستانی مجهز و پزشکی مجرب برسید. متخصصان قلب محلی غالباً در کار خود مهارت دارند و به خوبی ناراحتی‌های قلبی مانند بیماری عروق کرونری را درمان می‌کنند. از این گذشته متخصص قلب محلی در صورت بروز مشکل ناراحتی را به درستی تشخیص می‌دهد و در صورت لزوم شما را به مرکز بهداشت دورتر و مجهزتر معرفی می‌کند.
۴ - آزادانه در میان گذاشتن ناراحتی‌ها و نیازها با متخصص قلب

به پزشکی مراجعه کنید که با وی احساس راحتی می‌کنید و می‌توانید با آسودگی مشکلات مربوط به قلب خود را با وی در میان بگذارید و پرسش‌ها را پاسخ گویید.

هنگام تعیین وقت اولیه به منشی مطب بگویید که برای صحبت با پزشک به زمان بیشتری نیاز دارید. همچنین تمام موارد مبهم را برطرف کنید . سوال کنید که در صورت در دسترس نبودن پزشک چه کسی جایگزین ایشان خواهد بود، آیا تعداد بیماران خیلی زیاد است و این که چقدر باید منتظر بمانید. به خاطر داشته باشید که انتخاب متخصص قلب سرنوشت‌ساز خواهد بود، چرا که تا پایان عمر باید به طور منظم تحت نظر باشید. بنابراین پزشکی را انتخاب کنید که با ایشان احساس راحتی می‌کنید و می‌توانید آزادانه ناراحتی‌های خود را مطرح کنید. بیماران غالباً در بخش اعظم زمان ملاقات موضوع‌های متفرقه مطرح می‌کنند و تنها هنگامی که عملاً در حال خداحافظی هستند، مشکل اصلی را به یاد می‌آورند.
۵ -انتخاب پزشکی مناسب با توجه به نیازهای فردی
تنها به توصیه‌های دوستان و خانواده خود اکتفا نکنید، چون نیاز آنان به متخصص قلب ممکن است با نیاز شما متفاوت باشد. لزوماً نباید یک متخصص قلب "خانوادگی" داشته باشید، چرا که احتمال دارد مشکلات تمام اعضا خانواده با یکدیگر یکسان نباشد. به متخصص قلبی خوش‌نام، مجرب و دارای مهارت در زمینه بیماری خود مراجعه کنید.
۶ - مطالعه نظرات و انتقادهای آنلاین در مورد متخصص انتخابی

هر چند نظرات بیماران در مورد پزشکان معالج‌شان مفید است، اما نباید معیار انتخاب متخصص قلب باشد. گاهی اوقات متخصصان قلب شناخته شده و باتجربه به دلیل مسائلی مانند زمان انتظار طولانی و نبودن جای پارک در اطراف مطب بازخورد مناسبی دریافت نمی‌کنند. اگرچه چنین مسائلی در موقعیت‌هایی مانند خرید رفتن بسیار مهم است، اما اهمیت آنها در قبال مهارت متخصص رنگ می‌بازد.
۷ - در نظر داشتن جنسیت و سابقه متخصص
جنسیت بیمار نیز بسیار مهم است، چون علائم بیماری‌های قلبی و حمله قلبی در بانوان و آقایان معمولاً به دلیل واکنش‌های متفاوت بدن به عامل‌های خطری چون فشار خون بالا متفاوت است.
از متخصص قلب سوال کنید که تا چه اندازه و در کجا در زمینه سلامت بانوان آموزش دیده است. بانوان احتمالاً ترجیح می‌دهند به متخصصی به روز و آگاه از آخرین پژوهش‌ها مراجعه کنند.

telegram-drgalb2