بهترین متخصص قلب و عروق در نظرآباد کرج : تلفن و آدرس

ممکن است شما برای چکاپ اولیه به یک پزشک عمومی مراجعه کنید و پزشک بعد از دیدن نتایج آزمایش‌ها شما را به یک پزشک متخصص قلب و عروق ارجاع دهد. این اتفاق ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما این کار یک اقدام روتین برای اطمینان از سلامت قلب شما است. دلایل بسیاری وجود دارد که بیماران را برای انجام آزمایش‌ها و معاینات بیشتر به یک متخصص قلب و عروق ارجاع می‌دهند. برای مثال، بیمار مسنی که ضربان قلب غیرطبیعی، حمله قلبی، یا نارسایی قلبی دارد به طور خودکار در معرض خطر مشکلات پیچیده قلبی قرار دارد. یک پزشک عمومی تخصص مدیریت اینگونه بیماری‌ها را ندارد. از این رو بیمار را به یک متخصص قلب و عروق ارجاع می‌دهد تا بتواند بیماری و مشکل فرد را به درستی تشخیص داده و درمان‌های لازم را برای بیمار انجام دهد تا بیماری و مشکلی را که می‌تواند روی زندگی فرد تاثیرگزار باشد، مدیریت کند. یک متخصص قلب و عروق می‌تواند درمان‌های پیشگیرانه‌ای را ارائه دهد که از سایر مشکلات و حوادث قلبی را جلوگیری کند.

متخصص قلب و عروق در معالجه حملات قلبی ، نارسایی قلبی و اختلالات جدی در ریتم قلب نقش مهمی دارند. مهارت و آموزش آنها برای تصمیماتی که شامل رویه هایی از جمله  آنژیوپلاستی بالون یا جراحی قلب باشد مورد نیاز است.دکترلیلا عسگرپور متخصص قلب و عروق به افراد مبتلا به بیماری های قلبی کمک بسیاری می کند تا به زندگی کامل و مفید خود برگردند.  دکتر لیلا عسگرپور همچنین درمورد خطرات بیماری قلبی و چگونگی پیشگیری از آن ، به مراجعه کنندگان خود در نظرآباد کرج مشاوره می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های 02632216426 09399450250 تماس بگیرید.

چه زمانی باید به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنیم؟

چه زمانی باید به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنیم؟

اگر شما کلسترول بالا، دیابت، فشار خون بالا  و اضافه وزن دارید یا سیگاری هستید، در معرض مشکلات قلبی قرار دارید. سابقه خانوادگی شاخصه مهمی برای تعیین احتمال ابتلای شما به بیماری‌های قلبی است. برای مثال، اگر شخصی از اعضای نزدیک خانواده  شما دچار حمله قلبی شده باشد، مراجعه به یک متخصص قلب و عروق می‌تواند شما را از دچار شدن به سرنوشت او نجات دهد. در بسیاری از موارد، خانم‌های بارداری که فشار خون یا قند خون بسیار بالایی دارند ممکن است به مشکلات قلبی دچار شوند. تخصص قلب و عروق تنها یک شاخه ندارد. بلکه این تخصص به شاخه‌های مختلفی تقسیم می‌شود. یک کاردیولوژیست عمومی روی بیماری‌های قلبی، راه‌های پیشگیرانه و غیرتهاجمی برای درمان درمان بیماری‌های قلبی تمرکر دارد. یک کاردیولوژیست اینترونشنال با استفاده از روش‌هایی مثل آنژیوپلاستی از گرفتگی عروق و سایر مشکلات ساختاری قلب مراقبت می‌کند. و جراحی که مجوز جراحی‌های مربوط به قلب را داشته باشد به او جراح قلب باز گفته می‌شود. کودکانی که مشکلات قلبی دارند باید به پزشک متخصص قلب کودکان مراجعه کنند. این متخصص دانش لازم برای تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی کودکان را دارد. هر یک از متخصصان قلب نه تنها در حوزه قلب تخصص دارند، بلکه پزشکانی هستند که مهارت‌های خاص خود را نیز دارند. همانطور که ممکن است تصور کنید، درس‌، آموزش و آزمون‌های سختی برای مجوز و پروانه طبابت در حوزه قلب و عروق وجود دارد.

دکتر لیلا عسگر پور به مراجعه کنندگان محترم در نظر آباد کرج در زمینه بیماری‌های قلبی خدمات ارائه می‌دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های 02632216426 09399450250 تماس بگیرید.

انواع متخصص‌های قلب


 انواع متخصص‌های قلب و عروق عبارتند از:

متخصص قلب کاردیولوژیست عمومی

یک کاردیولوژیست، متخصص قلب و عروقی است که بر روی تشخیص، پیشگیری، و درمان‌های غیرجراحی مشکلات قلبی و ریوی تمرکز دارد. زمانی که بیمار به یک کاردیولوژیست مراجعه می‌کند، آزمایش‌های  مختلفی برای تشخیص نوع مشکل او انجام می‌شود. علائمی که پزشک به آن‌ها توجه می‌کند شامل سرگیجه، ضربان قلب غیرطبیعی، تنگی نفس، درد قفسه سینه، و فشار خون بالا است. همچنین اگر دچار حمله قلبی یا سایر ناراحتی‌های قلبی شده باشید باید به یک کاردیولوژیست مراجعه کنید.

آزمایش‌های رایجی که توسط متخصص قلب کاردیولوژیست انجام می‌شود شامل اکوکاردیوگرام مری، تست استرس، کاتتریزاسیون و آنژیوگرام است. کاردیولوژیست علاوه بر این آزمایش‌ها، به صدای قلب و ریه‌ها گوش می‌کند، فشار خون را چک می‌کند، و وزن و رژیم غذایی بیمار را بررسی می‌کند. دانستن سابقه خانوادگی بیمار نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی ایفا می‌کند. اگر مشکلات قلبی در یک خانواده شایع باشد، یک متخصص قلب بااستفاده از درمان‌های پیشگیرانه می‌تواند به بیمار کمک کند تا از ابتلا به عوارض و سایر مشکلات قلبی در آینده جلوگیری کند.

درمان‌های رایجی که توسط یک کاردیولوژیست انجام می‌شود

درمان‌های رایجی که توسط یک کاردیولوژیست انجام می‌شود شامل محدودیت غذایی، دارو، و ورزش است. اگر بیماری فرد به درمان‌های تهاجمی‌تری مثل آنژیوپلاستی یا جراحی نیاز داشت، پزشک او را به یک کاردیولوژیست اینترونشنال یا یک جراح قلب ارجاع می‌دهد. مسیری که باید برای تبدیل شدن به یک کاردیولوژیست طی شود مسیری جامع و طولانی و نیازمند صرف زمان و انرژی قابل توجهی است.

متخصص قلب کاردیولوژیست اینترونشنال

اگر شما به یک کاردیولوژیست مراجه کردید و بیماری شما نیاز به درمانی بیش از دارو یا تغییر رژیم غذایی داشت، احتمالا شما را به یک کاردیولوژیست اینترونشنال ارجاع خواهد داد. این متخصص قلب نیز مانند یک کاردیولوژیست روی درمان بیماری‌های قلبی عروقی، مشکلات ساختاری قلب، و ناهنجاری‌های قلبی مادرزادی تمرکز دارد. بیماری‌های عروق کرونری، افزایش فشار خون ثابت، نقص دیواره دهلیزی، و بیماری‌های مربوط به دریچه قلب اختلالات رایجی هستند که به طور ویژه توسط این متخصص قلب درمان می‌شوند. این متخصص قلب برای پرهیز از جراحی، از روش‌های درمانی تهاجمی مانند کاتتریزاسیون، استنت، و آنژیوپلاستی برای درمان این بیماری‌ها استفاده می‌کند:

آنژیوپلاستی

وقتی جریان خون به قلب در اثر گرفتگی عروق بوسیله پلاک قطع می‌شود، یک کاردیولوژیست اینترونشنال از یک لوله کوچک برای باد کردن بالون کوچکی که درون دیواره عروقی قرار دارد، استفاده می‌کند تا خون در رگ جریان پیدا کند. به این روش آنژیوپلاستی بالون نیز گفته می‌شود.

استنت و کاتتریزاسیون

درمانی مشابه با آنژیوپلاستی قرار دادن استنت در عروق برای گشاد کردن رگ و باز کرن مسیر جریان خون است. کاردیولوژیست اینترونشنال جراحی بزرگی انجام نمی‌دهد، اما عمل کاشت فیبریلاتورها و دستگاه‌های تنظیم‌کننده ضربان قلب کوچک را برای تنظیم ضربان قلب و کاهش مشکلات قلبی انجام می‌دهند. جایگزینی دریچه قلب نیز می‌تواند از طریق روش‌های زیرپوستی انجام شود. اگر لخته‌های خون در رگ‌های خونی مشاهده شود، یک کاردیولوژیست اینترونشنال از تکنیکی به نام ترومبکتومی استفاده می‌کند تا لخته‌های خون را خارج کند. اگرچه در این عمل‌ها زخمی ایجاد نمی‌شود و نیازی به ریکاوری بعد از جراحی‌های سخت وجود ندارد، اما این روش‌های درمانی در اتاق عمل انجام می‌شوند.

متخصص قلب جراحی قلب-قفسه سینه

یک جراح قلب متخصصی است که در جراحی‌های قلب، ریه، و مری تخصص دارد و بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات پیچیده را درمان می‌کند. بیماری‌های شایعی که بوسیله این متخصص قلب درمان می‌شود شامل نقص جداره بطنی، بیماری دریچه میترال، بیماری دریچه آئورت، بیماری عروق کرونری، و نقص دیواره دهلیزی است. علاوه بر نارسایی قلبی، انسداد عروق و دریچه‌های قلب نیز از مشکلات شایعی است که توسط این متخصص قلب تشخیص داده می‌شود. جراح قلب همچنین در پیوند قلب و ریه نیز مهارت دارد. هماهنگی دست و چشم، توانایی مدیریت موقعیت‌های پرفشار، و مهارت رهبری قوی برای یک متخصص قلب ضروری است.

مناطق اصلی  جراحی برای یک جراح قلب

نقاط اصلی  جراحی برای یک جراح قلب شامل جراحی وابسته به قفسه سینه، پیوند قلب و ریه، جراحی مشکلات قلبی مادرزادی، و جراحی قلب بزرگسالان است. جراح قلب بعد از جراحی، مراقبت‌های شدید و متمرکز بیمار را مدیریت می‌کند. پس از جراحی ممکن است مشکلاتی مثل سکته، عفونت، و غیرعادی بودن ریتم قلب برای بیمار ایجاد شود.

متخصص قلب کاردیولوژیست اطفال

کاردیولوژیست اطفال یک متخصص قلب است که بر روی بیماری‌های قلبی کودکان متمرکز است. حوزه فعالیت کاردیولوژی کودکان که روش‌های مراقبتی بسیاری را برای بیماران در هر سن و سایزی ارائه می‌دهد، بسیار وسیع است. این طیف گسترده از کودکی که هنوز در رحم مادر قرار دارد تا بزرگسالان را شامل می‌شود. یک کاردیولوژیست کودک باید دانش تخصصی درباره مراقبت‌های تهاجمی قلب، کاتتریزاسیون، کاردیولوژی پیشگیری، نارسایی قلب، و پیوند قلب داشته باشد. وقتی یک کودک با قلبی متولد می‌شود که غیرطبیعی است یا قسمتی از قلب تشکیل نشده است به آن کاردیومیوپاتی یا بیماری قلبی مادرزادی گفته می‌شود.

سایر بیماری‌هایی که توسط متخصصان قلب درمان می‌شود

سایر بیماری‌هایی که توسط متخصصان قلب درمان می‌شود شامل: مورمور قلبی، نقص دریچه قلب، تنگی آئورت، و لخته‌های خون است. در اغلب موارد یک کاردیولوژیست اطفال از مشکلات قلبی کودک حتی قبل از تولد او آگاه می‌شود. سونوگرافی و سایر آزمایش‌های پیش از تولد مشکلات قلبی بعضی از کودکان را قبل از تولد نشان می‌دهد. یک متخصص قلب اطفال باید آماده باشد تا بلافاصله بعد از تولد برخی مداخله‌های فوری و حتی گاهی اوقات جراحی قلب را برای نوزاد انجام دهد. وقتی کودک را به دلیل مومور قلبی یا سایر مشکلات قلبی به یک متخصص قلب اطفال ارجاع می‌دهند، پزشک باید بتواند با کودک ارتباط برقرار کند و اعتماد او را جلب کند. همچنین، برقراری ارتباط با خانواده کودک نیز از بخش‌های مهم این شغل است. پدر و مادر کودک درباره کارهایی که قرار است برای فرزندشان انجام شود تصمیم می‌گیرند، بنابراین پزشک باید بتواند ارتباط موثری با آن‌ها برقرار کند تا بهترین راه درمان را برای کودک انتخاب کنند. در مرحله اول تشخیص بیماری کودک، کاملا رایج است که پزشک با سایر متخصص‌ها همکاری کند تا بهترین روش درمان را برای او در نظر بگیرند.

۷ مرحله برای پیدا کردن بهترین متخصص قلب


زمانی که به دنبال یک متخصص قلب می‌گردید، بسیار مهم است که متخصص قلبی را انتخاب کنید که در مورد مشکل شما تجربه کافی را داشته باشد. اولین قدم برای بهبود سلامت قلب خود و برقراری یک رابطه خوب با پزشک این است که پزشکتان را با آگاهی کامل انتخاب کنید.

گواهی‌نامه‌ها و مدارک دال بر صلاحیت پزشک را چک کنید 

به دنبال متخصص قلبی بگردید که تابلو و مجوز داشته باشد. داشتن مجوز و گواهینامه صلاحیت برای بیماری‌های قلبی و عروقی به این معنا است که آن پزشک نه تنها درس این تخصص را خوانده بلکه آزمون‌های سخت پروانه طبابت را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است. اینترنت یک ابزار قدرتمند است که می‌تواند اطلاعات خوبی را در این باره به شما بدهد. اطلاعاتی درباره سن، گواهینامه صلاحیت، و سایر اطلاعات مربوط به پزشک موردنظر شما. این سایت‌های مفید لیستی از متخصصان قلب و بیمارستان‌های مربوط به آن‌ها، و همچنین اطلاعاتی درباره مشکلات و تلفات ناشی از بیماری‌ها و عمل‌های جراحی خاص در آن بیمارستان‌ها را به شما ارائه می‌دهند.

اگر می‌توانید پزشک متخصص قلب خود را از میان پزشکان محل زندگی خود انتخاب کنید

لازم نیست که همیشه به بیمارستان‌های دورتر از محل زندگی خود بروید تا بهترین درمان و مراقبت را دریافت کنید. در بیشتر موارد، متخصصان قلب محلی برای مشکلات قلبی شایعی مثل بیماری‌های عروق کرونری عملکرد بسیار خوبی دارند. وقتی شما مشکلی دارید که برای درمان آن باید به یک متخصص مراجعه کنید، متخصص قلب محلی شما می‌تواند مشکل شما را تشخیص داده و در صورت لزوم شما را به یک مرکز قلب که فاصله بیشتری با شما دارد ارجاع دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonنوبت دهی