متخصص قلب در گلشهر کرج و درمان بیماری‌ های قلبی عروقی :آدرس و تلفن

بسیاری از افراد فقط در صورت مشاهده علائم بیماری‌های شدید قلبی، ایست قلبی و یا نیاز به تست وضعیت جسمی سالیانه ، به متخصص قلب مراجعه می‌کنند. با این حال، مشاوره با یک متخصص قلب – یک پزشک متخصص در زمینه سلامت قلب و بیماری‌ها – به طور منظم ، بدون در نظر گرفتن سن، می‌تواند به کاهش احتمال بیماری قلبی کمک کند و قلب را در وضعیت سالم و سلامت نگه دارد. علاوه بر این، هرگز نباید از علائم اولیه بیماری قلبی غافل شوید، بلکه باید مشاهده آن‌ها سریعاً به یک متخصص قلب مراجعه کنید. دکتر قلب و عروق با بررسی علائم، انجام تست‌های تشخیصی ( اکو، تست ورزش، آنژیوگرافی و نوارقلب، بیوپسی و… ) مناسب‌ترین شیوه‌ی درمان ( دارو و در موارد حادتر آنژیوپلاستی و جراحی بای پس، پیوند و … ) را به بیمار توصیه می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره­‌ی درمان بیماری های قلبی و یا رزرو نوبت در مطب دکتر لیلا عسگرپور متخصص قلب در گلشهر کرج با شماره تلفن­‌های ۰۹۳۹۹۴۵۰۲۵۰ ۳۲۲۱۶۴۲۶-۰۲۶  تماس حاصل فرمایید.

متخصص قلب و درمان بیماری‌های قلبی عروقی 


متخصص قلب و درمان بیماری‌های قلبی عروقی

مشکلات قلبی یکی از عامل‌های اصلی مرگ و میر در جهان است. برخی از مسائل تهدید کننده زندگی و بیماری‌های ناشی از قلب ناسالم شامل موارد زیر است که نیاز به مراجعه به متخصص قلب و عروق دارد:

 • در صورت بروز حمله قلبی میزان گردش خون و اکسیژن رسانی به قلب نسبتا به طور کامل قطع خواهد شد. حمله قلبی به علت مسدود شدن شریان‌ها به وجود می‌آید.
 • نارسایی قلبی زمانی رخ می‌دهد که قلب قادر به پمپاژ خون به سمت داخل و خارج نیست و عملکرد طبیعی آن مختل شده است.
 • بیماری عروق کرونری زمان رخ می‌‌دهد که پلاک درون عروق کرونری قلب تشکیل شود این اختلال در اکثر موارد باعث مرگ افرادی می‌شود که دچار هرگونه مشکل قلبی هستند.
 • سکته قلبی  زمانی رخ می‌دهد که گردش خون از قلب به مغز مختل شود.

 با بالارفتن سن ما و سن بدن مان تعداد زیادی از این بیماری‌ها به علت برخی از فاکتورهایی که غیر قابل اجتناب هستند شیوع بیشتری پیدا می‌کنند که نشان دهنده علائم و نشانه‌های بالا رفتن سن می‌باشند. برخی از این اختلالات که به طور مستقیم به قلب ارتباط دارند به شرح زیر می‌باشند:

 • کاهش ضربان قلب
 • کلفت شدن دیواره قلب
 • ضعیف شدن قلب و کاهش قدرتمندی آن در ارتباط با پمپاژ خون زیرا قلب یک عضو عضله ای است.

 به همین دلیل شما باید ساختار قلب خود را به خوبی بشناسید و با وضعیت سلامت آن آشنا شوید و به ویژه هنگامی ‌که سن شما در حال بالا رفتن است.

علائمی‌که باید به متخصص قلب رجوع کرد


علائمی‌که باید به متخصص قلب رجوع کرد

 بیماری‌های قلبی علائم و نشانه‌های هشدار دهنده متعددی دارند که از اختلالات ساده تا اختلالات بسیار جدی متغیر می‌باشند. اگرچه داشتن فقط یک علامت به معنای بیماری قلبی نیست در صورتی که شما دچار چند علامت از قبیل سرفه مزمن یا درد قفسه سینه باشید به معنی بیماری قلبی یا حمله قلبی می‌باشد. در صورت بروز چنین مشکلاتی مراجعه به متخصص قلب ضروری است.

درد قفسه سینه و شانه

درد قفسه سینه به ویژه درد سمت چپ و در نزدیکی قلب می‌تواند یک علامت هشدار برای بروز حمله قلبی باشد. درد قفسه سینه به علت مرگ سلولهای عضله قلب به وجود می‌آید. احساس سفتی و کشیدگی در قلب گاهی اوقات آنقدر دردناک است که درد در بالا تنه می‌‌پیچد و به ویژه ناحیه شانه را درگیر می‌کند. به این وضعیت آنژین گفته می‌‌شود که به طور مستقیم با درد همراه است و به علت گردش نامناسب خون یا توقف گردش خون در ناحیه قلب ارتباط دارد. معمولاً درد شدید ناحیه شانه به معنی وجود مشکل در قلب نیست اما دردی که به تدریج و به آرامی در شانه‌ها شروع شود می‌تواند نشان دهنده بیماری قلبی باشد. در صورت طولانی شدن درد قفسه سینه حتما به متخصص قلب مراجعه کنید.

 خروپف و مشکلات خواب 

 خروپف کردن و مشکلات خواب از قبیل بی خوابی و آپنه خواب اختلالی است که در هنگام خواب در فرآیند تنفس شما اختلال ایجاد می‌شود و به طور مستقیم با بیماری قلبی و سایر مشکلات قلبی عروقی ارتباط دارد. آپنه خواب که باعث می‌شود شما از خواب بیدار شوید در روند خواب شما اختلال ایجاد می‌کند و می‌تواند به قلب فشار بیاورد. آپنه خواب باعث می‌‌شود که شما خواب راحتی نداشته باشید و معمولا به مشکلاتی از قبیل بالا بودن فشارخون، آریتمی، سکته قلبی و نارسایی قلبی ارتباط دارد. آپنه خواب و مشکلات مرتبط با خر و پف کردن به این معنا است که یک مشکل در قلب شما وجود دارد.

 وقفه تنفسی انسدادی در خواب اختلالی است که به طور مستقیم با چاقی و افزایش وزن ارتباط دارد که این دو فاکتور در به وجود آمدن اختلالات قلبی نقش مهمی را ایفا می‌کنند. آپنه تنفسی انسدادی در خواب زمانی به وجود می‌‌آید که وزن قسمت فوقانی قفسه سینه و گردن باعث مسدود شدن جریان هوا شود و اختلالات مرتبط با خواب را به وجود بیاورد. پس از آنکه آپنه تنفسی درمان و برطرف شد پزشک شاهد کنترل فشار خون بیمار خود خواهد بود. بنابراین مراجعه به متخصص قلب برای پیشگیری از عوارض و مشکلات قلبی ضروری است.

 

 نامنظم بودن ضربان قلب

 نامنظم بودن ضربان قلب اختلالی است که تحت عنوان آریتمی‌ نیز شناخته می‌‌شود و به این معنا است که قلب شما نمی‌‌تواند با توجه به ضربان طبیعی خود به پمپاژ خون بپردازد. برخی از افراد نسبتاً سالم هستند اما ضربان قلب نامنظمی‌دارند که این امر به معنای وجود نارسایی قلبی یا حمله قلبی در آینده است. بالا بودن فشار خون و بیماری عروق کرونری دو مورد از شایع ترین علل بروز اختلالات عروق خونی از قبیل نامنظم بودن ضربان قلب هستند. آریتمی به علت اختلال در سیستم الکتریکی که وظیفه کنترل قلب را بر عهده دارد ایجاد می‌شود.

درد لثه و فک و مشکلات حفره دهان

 شاید تعجب کنید که مشکلات دهان و التهاب لثه چه ارتباطی با بیماری قلبی دارند. نمی‌توان گفت که اگر شما دچار برخی بیماری‌های لثه از قبیل التهاب لثه هستید بدون شک بیماری قلبی نیز دارید اما پزشکان متوجه شده ‌اند که بین بیماری قلبی و بیماری لثه ارتباط وجود دارد. درون لثه تعداد بسیار زیادی عروق خونی کوچک وجود دارد و از آن جایی که حفره دهان پر از باکتری است در صورتی که هرگونه مشکلی در لایه سطحی لثه به وجود بیاید باکتری‌ها به راحتی وارد جریان خون شما خواهند شد و می‌تواند باعث به وجود آمدن التهاب در سراسر بدن شوند. وجود زخم باز و نقاط عفونی درون دهان باعث می‌شود عوامل بیماری زا به طور مستقیم وارد قلب شوند و سلامت قلب را به خطر بیاندازند.

 تورم ساق و مچ پا

 تورم ساق و مچ پا می‌تواند به معنای نارسایی قلبی باشد. در صورتی که شما دچار چنین مشکلی هستید و اندام‌ تحتانی تان در پایان روز که کفش و لباس خود را عوض می‌کنید تورم بسیار زیادی دارد بهتر است به متخصص قلب مراجعه کنید. معمولا شما در انتهای روز دچار تورم بیشتر در پاها و مچ خود خواهید شد زیرا نیروی جاذبه زمین باعث افزایش فشار خون در عروق اندام تحتانی می‌شود. نبرای درمان مناسب نیازبه متخصص قلب برای بیمار ضروری است.

 

 تنگی نفس و خستگی

 تنگی نفس یکی از علائم و نشانه‌های نارسایی قلبی است. تنگی نفس در طولانی مدت می‌‌تواند علت نارسایی قلبی باشد. در صورت داشتن تنگی نفس همراه با علائم زیر باید سریع ‌تر به متخصص قلب مراجعه کرد:

 • در صورتی که شما در هنگام فعالیت جسمانی در هنگام استراحت یا خواب دچار تنگی نفس می‌شوید این اختلال به طور ناگهانی به وجود می‌‌آید و در هنگام خواب شما را بیدار می‌کند.
 • در صورتی که در حالت خوابیده دچار اختلال تنفسی شده اید و مجبور هستید بنشینید یا بایستید.
 • پس از بیدار شدن از خواب شبانه احساس بی قراری یا خستگی دارید.
 • در صورتی که عروق خونی شما جابه جا شده است به عنوان مثال در نقاط قرار گرفته که نباید قرار داشته باشد و شما دچار تنگی نفس شده اید.

 

 سرگیجه و احساس سبکی سر 

 سرگیجه و احساس سبکی سر یا حتی رنگ ‌پریدگی می‌تواند نشان دهنده مختل شدن گردش خون به مغز باشد که یکی از دلایل شایع بروز سکته مغزی و حمله قلبی محسوب می‌شود. سرگیجه و رنگ پریدگی ممکن است به علت افت فشار خون نیز به وجود بیاید. ایستادن به طور ناگهانی و بسیار سریع می‌تواند باعث به وجود آمدن سرگیجه شود که یکی از علائم شایع در افراد مبتلا به نارسایی قلبی محسوب می‌شود.

سرفه مزمن

صفحه مزمن همیشه به معنای بیماری نیست زیرا گاهی اوقات می‌تواند نشان دهنده برخی بیماری‌های شایع از قبیل سرماخوردگی، آنفولانزا و برونشیت باشد. سرفه مزمن می‌تواند نشان دهنده تجمع مایع درون ریه باشد که یکی از علائم نارسایی احتباسی قلب محسوب می‌شود. در صورتی که قلب نتواند به طور صحیح به پمپاژ خون بپردازد خون به درون عروقی که از ریه عبور می‌کنند بر می‌گردد. با افزایش فشار در این عروق خونی مایع نیز به درون کیسه‌های هوایی ریه برمی‌گردد و سرفه به علت التهاب و تجمع مایع در ریه ایجاد می‌‌شود و شبیه وضعیتی است که باعث تنگی نفس شما خواهد شد.

 

عرق سرد کردن

 عرق کردن همیشه به این معنا نیست که شما در معرض خطر حمله قلبی قرار دارید زیرا عرق کردن یک واکنش طبیعی و سالم بدن به منظور کاهش دمای خود است. عرق کردن به ویژه عرق سرد می‌‌‌تواند یکی از علائم بیماری قلبی باشد زیرا شما هیچ گونه فعالیت جسمانی نداشته اید. در صورتی که عرق سرد با درد قفسه سینه همراه شود نباید از کنار آن به راحتی رد شوید. عرق کردن می‌تواند به واکنش بدن در تلاش برای کاهش التهاب اطراف قلب به وجود بیاید.

مطالب مرتبط

درباره دكتر ليلا عسگرپور

متخصص قلب متولد: 1356 تهران- ساكن تهران
ورودي 1375 پزشكي عمومي دانشگاه تهران با رتبه عالي در كنكور سراسري
ورودي 1386 دوره دستياري قلب و عروق دانشگاه تهران (مركز قلب تهران)
اخذ برد تخصصي قلب و عروق در سال 1390

مقالات اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonنوبت دهی