هزینه آنژیوگرافی قلب بستگی به نوع بیهوشی قیمت آنژیوگرافی

 بیماری‌های قلبی هنوز هم علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. تقریباً یک مورد از هر ۶ مرگ و میر در سال، نتیجه بیماری‌های مزمن قلبی- عروقی است. این آمار به تنهایی بیانگر اهمیت تست‌های تشخیصی مانند آنژیوگرام در تشخیص زودرس و پیشگیری از آن است.

آنژیوگرافی به عنوان یک روش پزشکی بسیار ایمن و بسیار مؤثر در نظر گرفته می‌شود، اگرچه موارد حاشیه‌ای عوارض جانبی کشنده آن ناچیز نیست. آمارهای فعلی تخمین می‌زند که کل آزمایش‌های سالانه آنژیوگرافی عروق کرونری در بسیاری از کشورها حدود ۲۵۰،۰۰۰ مورد است. هزینه آنژیوگرافی با توجه به امکاناتی که برای انجام آن استفاده می‌شود، ممکن است متفاوت باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های 02632216426 09399450250 تماس بگیرید.

آنژیوگرافی و هزینه آنژیوگرافی


معمولاً آنژیوگرام حدود نیم ساعت طول می‌کشد. آنژیوگرام شما ممکن است توسط:

 • رادیولوژیست (پزشک متخصص در تحلیل اشعه X)
 • متخصص قلب (پزشک متخصص مشکلات قلب)

متخصص رادیوگرافی که برای گرفتن اشعه ایکس آموزش دیده است، نیز بخشی از تیم مراقبت شما خواهد بود.

شما عمل آنژیوگرام خود را در اتاقی بنام آزمایشگاه کاتتر خواهید داشت. پرستار از شما میخواهد که لباس بیمارستانی بپوشید. یک مانیتور ضربان قلب، ضربان قلب و ریتم آن را در طول عمل ضبط می‌کند. ممکن است از طریق ورید بازو به شما سرمی وصل شود. اگر در هر زمان احساس ناخوشایند یا ناراحتی دارید، به پرستار خود بگویید.

از شما خواسته می‌شود که با یک دستگاه اشعه ایکس بالای سینه خود روی یک میز دراز بکشید. پزشک شما بی حس کننده موضعی را به پوست شما تزریق می‌کند که کاتتر وارد شریان شما شود و به این محل دسترسی پیدا کند. اگر این از طریق کشاله ران شما باشد، ممکن است در آن ناحیه متوجه احساس سوزن سوزن شدن در پای خود شوید.

قبل از وارد کردن سوند به سرخرگ کشاله ران یا مچ دست، پزشک شما برش کوچکی در پوستتان ایجاد می‌کند. آنها سپس آن را از طریق شریان شما به سمت شریان‌های کرونری تان منتقل می‌کنند. پزشک شما از پرتوهای اشعه ایکس قلب شما (نشان داده شده در صفحه) برای هدایت دقیق سوند به قلب شما استفاده می‌کند. هنگامی که کاتتر به جای مناسب رسید، پزشک شما یک ماده رنگی را به داخل سوند تزریق می‌کند. هنگامی که رنگ در شریان‌ها و قلب شما جاری می‌شود، اشعه ایکس بیشتری بعنوان ماده رنگی خواهید داشت. اینها هرگونه گرفتگی یا انسدادی را نشان می‌دهند.

شما سوند را در سرخرگ خود احساس نخواهید کرد، اما ممکن است هنگام تزریق رنگ متوجه گرمی بدن شوید.

پس از اتمام آنژیوگرام، پزشک شما سوند را خارج می‌کند. سپس محل دسترسی باید پلمپ شود. یا پرستار شما برای مدت زمان ۲۰ دقیقه روی محل را فشار خواهد داد و یا باید یک پلاگین کوچک برای مهر و موم شریان خود وارد کنید.

اگر سوند را به مچ دست خود وارد کردید، باند محکمی به شما داده می‌شود که باید دور مچ دست خود ببندید. لازم است که این کار را دو تا سه ساعت پس از آنژیوگرام خود ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه آنژیوگرافی قلب و یا رزرو نوبت در مطب دکتر لیلا عسگرپور میتوانید با شماره تلفن های ۰۹۳۹۹۴۵۰۲۵۰  تماس حاصل فرمایید.

چرا به آنژیوگرافی عروق کرونری نیاز دارم؟


از آنژیوگرافی عروق کرونر می‌توان برای کمک به تشخیص مشکلات قلب، کمک به برنامه ریزی برای درمان‌های آینده و انجام مراحل خاصی استفاده کرد.

به عنوان مثال، ممکن است این موارد مورد استفاده قرار گیرد:

 • بعد از حمله قلبی- جایی که خونرسانی قلب مسدود شده است.
 • برای کمک به تشخیص آنژین- که درد قفسه سینه در اثر خون رسانی محدود به قلب ایجاد می‌شود.
 • برنامه ریزی روش‌های مداخله یا جراحی- مانند آنژیوپلاستی عروق کرونری، که رگ‌های خونی تنگ یا مسدود شده و گسترش یافته است.

آنژیوگرافی عروق کرونری همچنین بهترین روش برای تشخیص بیماری عروق کرونر قلبی محسوب می‌شود که چربی عروق کرونری بر روی خون تأثیر می‌گذارد.

بعد از آنژیوگرافی عروق کرونری


افراد در اثر آنژیوگرام با درجات مختلفی بهبود می‌یابند. بقیه روز بعد از عمل به خودتان سخت نگیرید و تقریباً به مدت سه روز هیچ تمرین سنگین و وزنه برداری انجام ندهید.

پانسمان را روی زخم (محل دسترسی) به مدت ۲۴ ساعت نگه دارید. سپس می‌توانید دوش بگیرید و با دقت آن را پاک کنید. اگر محل دسترسی مرطوب شده باشد، آن را با حوله خشک کنید.

مصرف یک آرامبخش از بسیاری جهات می‌تواند بر شما تأثیر بگذارد. ممکن است متوجه شوید که چندان هماهنگ نیستید یا فکر کردن دشوار است. این باید طی ۲۴ ساعت رفع شود. در ضمن در این مدت شما نباید رانندگی کنید، الکل بنوشید، با ماشین آلات کار کنید و چیزهای مهمی را امضا نکنید. همیشه توصیه‌های جراح خود را دنبال کنید.

اگر نیاز به سفر هوایی دارید- برای کار یا تعطیلات باید حداقل روز بعد از عمل این کار را انجام دهید. اما حتما این موضوع را قبل از انجام آزمایش با پزشک خود بررسی کنید.

هزینه های آنژیوگرافی چه مواردی را شامل می شوند؟


آنژیوگرافی بیش از یک معاینه کلی را شامل می شود. از این رو، هزینه کلی این عمل به چند واحد قیمت گذاری تقسیم می‌شود. به عنوان مثال، سه مؤلفه وجود دارد که کل هزینه آنژیوگرافی عروق کرونری را شامل می‌شود. باید به موارد زیر توجه داشت:

 • خدمات تسهیلات: قیمت این واحد به هزینه‌های انجام شده در هنگام انجام آنژیوگرافی مربوط می‌شود. هزینه‌ها می‌توانند شامل ابزار، تجهیزات (نیمکت، تخت و غیره) و صورتحساب ابزار نسبت به مدت زمان انجام این روند باشند. یک شب بستری شدن در بیمارستان (برای ریکاوری) شامل این بخش نمی‌شود.
 • خدمات پزشکی: این واحد به هزینه‌ای که برای بهره مندی از خدمات پزشکی نیاز دارد، اختصاص می‌یابد. این شامل درج جوهر کاتتر و ید و همچنین تفسیر نتایج آزمایش است. آزمایش‌های مرتبط که پس از آنژیوگرام انجام شده است را شامل نمی‌شود.
 • بیهوشی: همانطور که قبلاً ذکر شد، آنژیوگرافی معمولی به پزشکی نیاز دارد که سوند را وارد رگ خونی کند. روش‌های جراحی داخل وریدی مانند این، بسیار تهاجمی هستند و به تسکین درد نیاز دارند. بیهوشی به عنوان یک واحد قیمت جداگانه محسوب می‌شود و کمترین درصد از کل هزینه آنژیوگرافی را شامل می‌شود.

هزینه‌های اضافی آنژیوگرافی


نیاز به آزمایش آنژیوگرافی با نظر پزشک معالج در مورد شواهد احتمالی بیماری عروق کرونری پیش بینی می‌شود. از این رو، این سؤال مطرح نیست که آیا یک پزشک ممکن است در سیستم گردش خون ناهنجاری‌هایی پیدا کند یا خیر، بلکه بیشتر احتمال این که انسداد یا آسیب آن چقدر بد است، وجود دارد. هنگامی که نشانه‌هایی از بیماری عروق کرونری تأیید شود (همانطور که در بیشتر موارد وجود دارد)، بیماران باید هزینه‌های مازاد آنژیوگرافی را جستجو کنند و برای اقدامات مناسب برای مقابله با این اختلال آماده شوند.

درمان بیماری عروق کرونر به شدت آن بستگی دارد. موارد خفیف تنها نیاز به اصلاح سبک زندگی دارد که اغلب از نظر مالی ناچیز است. برای موارد متوسط ​​و مهم، پزشکان به شدت توصیه به مصرف داروها و روش‌های جراحی می‌کنند. ممکن است فردی به عنوان هزینه اضافی برای درمان بیماری عروق کرونری به موارد زیر اشاره کند:

برای داروها:

 • آسپرین
 • استاتین
 • مسدود کننده‌های بتا
 • نیتروگلیسیرین
 • مهار کننده‌های ACE

برای جراحی:

 • آنژیوپلاستی (شریانی)
 • آنژیوپلاستی (وریدی)
 • استنت قلبی
 • پیوند عروق کرونری

عوارض آنژیوگرافی


کاتتریزاسیون قلبی و آنژیوگرافی عروق کرونری معمولاً بسیار بی خطر است. اما مانند تمام مراحل، خطرات زیادی وجود دارد، از جمله:

 • حساسیت به رنگ کنتراست- این یک امر غیر معمول است، اما شما باید قبل از انجام عمل، هرگونه حساسیتی که دارید را با پزشک متخصص قلب (متخصص قلب) خود در میان بگذارید.
 • خونریزی در زیر پوستی که در آن سوند قرار داده شده است- باید بعد از چند روز متوقف شود، اما اگر نگران این موضوع هستید باید با پزشک معالج خود تماس بگیرید.
 • خطر بسیار کمی از عوارض جدی تر، از جمله آسیب به شریان بازو یا پا که در آن سوند قرار گرفته است، حمله قلبی، سکته مغزی، آسیب کلیوی و به ندرت مرگ است.

سوالات متداول


آیا کودکان می‌توانند آنژیوگرافی داشته باشند؟

بله، کودکان هم می‌توانند آنژیوگرافی داشته باشند. هدف بیشتر آنژیوگرام‌ها در کودکان، درمان یک مشکل قلبی و همچنین تشخیص آن است. آنژیوگرام کودکان همانند بزرگسالان است، اما معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این امر به این دلیل است که کودکان ممکن است طول مدت عمل را نتوانند تحمل کنند. اگر فرزند شما بیهوشی عمومی دارد، این بدان معنی است که در طول آنژیوگرام خوابیده است. کارکنان بیمارستان برای مراقبت از فرزند شما در طول عمل مراقبت‌های لازم را بعمل می‌آورند.

کارمندان به طور خاص برای انجام آنژیوگرافی کودکان آموزش خواهند دید. آنها دوزهای پرتویی را متناسب تحمل فرزند شما تنظیم می‌کنند. این امر به این دلیل است که کودکان نسبت به تشعشعات حساس‌تر هستند. کارکنان مطمئن خواهند شد که نوع رنگ استفاده شده و کاتترهای لازم برای کودک شما مناسب است. پزشک شما از سایر تجهیزات عمل که برای کودکان طراحی شده نیز استفاده خواهد کرد. کودک شما از آنژیوگرام در یک منطقه جداگانه و به دور از بخش بزرگسالان استفاده می‌کند.

اگر نگران کودکتان هستید که قرار است آنژیوگرام انجام دهد، با پزشک وی صحبت کنید. می‌توانید در مورد جوانب و مزایای آن بحث کنید و ببینید که آیا گزینه دیگری وجود دارد یا خیر.

هیچ تفاوتی بین آنژیوگرافی بین بزرگسالان و کودکان وجود ندارد.

چرا باید مصرف وارفارین را قبل از آنژیوگرافی متوقف کنم؟

پزشک ممکن است از شما بخواهد که چند روز قبل از آنژیوگرافی، مصرف وارفارین را قطع کنید. این باعث می‌شود خطر خونریزی در حین و بلافاصله بعد از عمل کاهش یابد. اما هیچ دارویی را متوقف نکنید مگر اینکه پزشک به شما بگوید این کار را انجام دهید.

وارفارین یک داروی ضد انعقادی است که می‌تواند لخته شدن خون شما را متوقف کند. شما ممکن است اگر مشکلی مانند فیبریلاسیون دهلیزی دارید، وارفارین مصرف کنید، این امر شما را مستعد لخته شدن خون می‌کند. مصرف وارفارین می‌تواند به معنای این باشد که خون شما هنگام خونریزی به راحتی لخته نمی‌شود. این ممکن است بدان معنی باشد که شما در طول یا بعد از عمل مستعد خونریزی بیش از حد هستید.

پزشک در مورد نحوه آماده سازی برای آنژیوگرافی اطلاعاتی به شما می‌دهد. اگر هر دارویی مصرف می‌کنید، آنها را به پزشک خود نشان دهید تا آنها دقیقاً بداند که شما چه مصرف می‌کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonنوبت دهی